Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об особенностях передачи в аренду или концессию объектов в сферах теплоснабжения, водоснабжения и водоотвода, находящихся в коммунальной собственности" (относительно качества услуг и эффективности использования объектов аренды и концессии)

Заключение к проекту закона Украины от 12.08.2014 № 4483а
Дата рассмотрения: 03.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності" (щодо якості послуг та ефективності використання об'єктів оренди та концесії) (реєстр. N 4483а від 12.08.2014 року, внесений народним депутатом України С. Ф. Кальцевим)

У законопроекті пропонується доповнити перелік істотних умов договору оренди чи концесії об'єктів у сфері тепло-; водопостачання та водовідведення (частина 1 статті 15 названого Закону) новими умовами, які мають забезпечити захист інтересів місцевих громад при передачі зазначених об'єктів у оренду чи концесію. Прийняття проекту, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, сприятиме дотриманню якості послуг та підвищенню ефективності використання комунальних об'єктів у зазначених сферах.

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. У зв'язку з тим, що у проекті зміни вносяться лише до однієї статті закону, пропонуємо уточнити його назву на "Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про ..." (далі - за проектом).

2. На думку управління, порядок визначення якості та вимірювання об'ємів відповідних послуг (абзац 12, яким доповнюється частина 1 цієї статті), а також порядок фіксації неналежної якості відповідних комунальних послуг (абзац 13, яким доповнюється ця частина), має регулюватися не у договірному порядку, як це пропонується визначити у проекті, а у нормативному. Наприклад, згідно з статтею 10 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" для підтвердження відповідності дотримання вимог кодексів усталеної практики, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил виконавці певних видів житлово-комунальних послуг отримують сертифікат відповідності якості цих послуг згідно із законом, а згідно з статтею 27 Закону України "Про водопостачання та питну воду" до системи стандартів у сфері питного водопостачання входять державні стандарти України та міжнародні стандарти, що визначають методи, методики і засоби контролю та оцінки якості питної води. Виходячи з цього пропонуємо доповнити зазначені абзаци словами "відповідно до вимог, визначених законодавством".

Опрос