Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (относительно права женщин досрочного выхода на пенсию)

Заключение к проекту закона Украины от 12.08.2014 № 4476а
Дата рассмотрения: 01.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо права жінок дострокового виходу на пенсію) (N 4476а від 12.08.2014 р.)

У законопроекті пропонується скасувати обмеження права звернення за призначенням дострокової пенсії за віком для жінок, яким виповнилося 55 років, за наявності у них страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи, лише до 1 січня 2015 року. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Головне науково-експертне управління підтримує законодавчу пропозицію та вважає, що її запровадження забезпечить рівноправність жінок, яким підвищено пенсійний вік, у можливості скористатися правом на достроковий вихід на пенсію, як до 1 січня 2015 року, так і після цієї дати. Принагідно, слід звернути увагу на те, що аналогічні норми діють і в зарубіжних країнах. Так, наприклад, в Словенській Республіці дострокову пенсію можливо призначити за два роки до досягнення пенсійного віку, встановленого законодавством, за наявності 15 років страхового стажу. В такому випадку розмір пенсії зменшується також на 0,5 % за кожен місяць більш раннього виходу на пенсію.

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу.

Опрос