Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общественном телевидении и радиовещании Украины" относительно изъятия из перечня государственных вещателей, на базе которых будет создаваться Национальная общественная телерадиокомпания Украины, областных государственных телерадиокомпаний

Заключение к проекту закона Украины от 11.08.2014 № 4462а
Дата рассмотрения: 16.09.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 16 вересня 2014 року (протокол N 36) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо вилучення з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися Національна суспільна телерадіокомпанія України, обласних державних телерадіокомпаній" (реєстр. N 4462а від 11.08.2014 р.), внесеного народним депутатом України Р. Іликом, а також альтернативний йому проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо вилучення з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися Національна суспільна телерадіокомпанія України, обласних державних телерадіокомпаній" (реєстр. N 4462а-1 від 12.08.2014 р.), внесений народними депутатами України О. Панькевичем, І. Сех, Г. Чорною, та іншими.

Метою законопроекту (реєстр. N 4462а) є усунення неточностей та прогалин щодо створення Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, висловивши до законопроекту низку суттєвих зауважень, вважає, що законопроект вступає у суперечність із зобов'язаннями України, які випливають з її членства в Раді Європи. Так, у Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи "Про виконання обов'язків та зобов'язань Україною" N 1466 (2005) від 05.10.2005 р. з метою функціонування плюралістичної демократії в країні, Парламентська Асамблея закликає органи влади України перетворити державні телерадіокомпанії в канали суспільного мовлення згідно з відповідними стандартами Ради Європи.

Метою законопроекту (реєстр. N 4462а-1) є усунення неточностей та прогалин щодо створення Національної суспільної телерадіокомпанії України. Зазначений законопроект є альтернативним до законопроекту (реєстр. N 4462а), оскільки повністю повторює положення, що регулюють такі ж норми, які запропоновані вищезгаданим законопроектом.

Враховуючи це, Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України повторює свої зауваження до законопроекту (реєстр. N 4462а-1), які висловлені до законопроекту (реєстр. N 4462а).

Комітет цілком погоджуючись із зауваженнями Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України вважає, що запропоновані законопроекти не узгоджуються з метою Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України", який спрямований на зменшення впливу держави, її органів на діяльність телерадіокомпаній. Перетворення державних телерадіокомпаній на організації суспільного мовлення є також одним з обов'язків України, що обумовлено з її членства в Раді Європи.

Опрос