Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно внедрения избирательного сбора)

Заключение к проекту закона Украины от 11.08.2014 № 4458а
Дата рассмотрения: 13.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження виборчого збору)"

У законопроекті з метою створення додаткового джерела фінансування витрат, пов'язаних із проведенням позачергових виборів народних депутатів України, пропонується тимчасово, до 1 січня 2015 року, запровадити виборчий збір, який сплачуватимуть фізичні особи, за диференційованими ставками в залежності від рівня доходу.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що виборчий збір запроваджується у зв'язку з відсутністю в Державному бюджеті Україні коштів, необхідних для забезпечення проведення виборчого процесу. Звертаємо увагу на те, що на розгляд Верховної Ради України 11 серпня 2014 року Кабінетом Міністрів України було подано законопроект "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (реєстр. N 4464а) у якому, з метою вирішення питання фінансового забезпечення проведення у 2014 році позачергових виборів народних депутатів України, пропонується збільшити на 604,0 млн. гривень видатки споживання загального фонду Центральної виборчої комісії на фінансування нової бюджетної програми "проведення виборів народних депутатів України" (код 6731020) та одночасно зменшити на цю ж суму видатки споживання загального фонду Міністерству фінансів України (загальнодержавні витрати) на бюджетну програму "державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України (код 3511090).

Зауважимо, що поданий законопроект потребує додаткового економічного обгрунтування, оскільки подані до проекту документи не містять інформації щодо необхідного обсягу коштів для фінансування проведення позачергових виборів народних депутатів України та очікуваного обсягу надходжень від запровадження виборчого збору, а також доцільності запровадження ставок збору саме на запропонованому законопроектом рівні. Звертаємо увагу на те, що згідно з вимогами статті 91 Регламенту Верховної Ради України до проекту слід надати належне фінансово-економічне обгрунтування (включаючи відповідні розрахунки).

Крім того, такі розрахунки будуть необхідні у випадку, якщо Верховна Рада України прийме позитивне рішення саме стосовно урядового законопроекту "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (реєстр. N 4464а), але коштів, які будуть виділені цим законом (604,0 млн. гривень) буде недостатньо для проведення зазначених виборів, то, можливо, слід буде прийняти й поданий законопроект, скорегувавши ставки податку і, відповідно, обсяг надходжень від його справляння.

Опрос