Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (в связи с принятием Закона Украины "Об основах предупреждения и борьбы с экономическими правонарушениями")

Заключение к проекту закона Украины от 08.08.2014 № 4452а
Дата рассмотрения: 11.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (у зв'язку з прийняттям Закону України "Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями")"

У законопроекті пропонується визначити порядок надання державної соціальної допомоги службовцям та ветеранам центрального органу виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями "у зв'язку з утворенням відповідного органу та враховуючи важкі умови праці у відповідній сфері".

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

Потребують уточнення пропозиції щодо поширення окремих державних соціальних гарантій на "державних службовців" та "осіб начальницького складу" центрального органу виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями (зміни до статей 89 та 102 Бюджетного кодексу України). Зокрема, поданий законопроект системно пов'язаний з проектом Закону України "Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями" (реєстр. N 4449а). У цьому проекті визначаються поняття "співробітник" та "службовець" центрального органу виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями і, відповідно, було б логічним у пропонованих поданим законопроектом змінах до статей 89 та 102 Бюджетного кодексу України замість поняття "державний службовець" використати саме зазначені поняття.

Крім того, необгрунтованою вважаємо пропозицію щодо виділення в окрему категорію осіб, на яких поширюватимуться вимоги статей 89 та 102 Бюджетного кодексу України щодо надання державних соціальних гарантій, "осіб начальницького складу" центрального органу виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями.

Також потребує додаткового обгрунтування пропозиція проекту щодо поширення окремих державних соціальних гарантій тільки на "ветеранів", "державних службовців" саме центрального органу виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями. Адже згідно зі статтею 10 законопроекту "Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями" (реєстр. N 4449а) центральний орган виконавчої влади у сфері охорони економічної безпеки держави "здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи". На наш погляд, відповідні державні гарантії повинні поширюватися і на службовців та співробітників територіальних органів.

Опрос