Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины (в связи с принятием Закона Украины "Об основах предупреждения и борьбы с экономическими правонарушениями")

Заключение к проекту закона Украины от 08.08.2014 № 4451а
Дата рассмотрения: 11.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України (у зв'язку з прийняттям Закону України "Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями" (реєстр. N 4451а від 08.08.2014)

У законопроекті пропонується внести зміни до Митного кодексу України, які пов'язані із створенням центрального органу виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями. Згідно з Пояснювальною запискою до законопроекту, такі зміни зумовлені потребою забезпечити у митній сфері правову основу регулювання діяльності центрального органу виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями (у зв'язку з прийняттям Закону України "Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями").

Головне управління, проаналізувавши законопроект, вважає слушною аргументацію авторів законопроекту щодо необхідності визначення правових основ діяльності центрального органу виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями у митній сфері.

Разом з тим щодо окремих положень законопроекту вважаємо за доцільне висловити таке.

1. Зауважимо, що у назві та в тексті законопроекту є посилання на Закон України "Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями". Натомість йдеться про відповідний проект закону України (реєстр. N 4449а від 08.08.2014 р.), поданий Кабінетом Міністрів України, у зв'язку з чим окремі положення проекту, що розглядається, потребуватимуть відповідного узгодження з остаточною редакцією Закону України "Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями".

2. Головне управління звертає увагу на те, що у пункті 641 статті 4 Митного кодексу України пропонується визначити поняття центрального органу виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями. Під ним розуміється центральний орган виконавчої влади, що є органом у системі центральних органів виконавчої влади, який приймає участь у забезпеченні формування та реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового, митного та бюджетного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного соціального внеску.

На нашу думку, назва органу та його визначення дещо не співпадають за змістом, оскільки орган, що передбачається створити, за своєю назвою повинен формувати і реалізовувати державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями, натомість у його визначенні мова йде про те, що даний орган лише приймає участь у забезпеченні формування та реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями. Одночасно необхідно звернути увагу на вищезгаданий проект Закону України "Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями" (реєстр. N 4449а від 08.08.2014 р.), поданий Кабінетом Міністрів України, в якому у статті 1 дається наступне визначення: "Центральний орган виконавчої влади у сфері охорони економічної безпеки держави - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями". Тобто законодавча пропозиція до Митного кодексу України вже оперує не поняттям "центральний орган виконавчої влади у сфері охорони економічної безпеки держави", а його змістовним наповненням: "центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями". Таким чином, на нашу думку, запропоновані даним законопроектом зміни до пункту 641 статті 4 Митного кодексу України повинні бути узгоджені з проектом Закону України "Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями" (реєстр. N 4449а від 08.08.2014 р.).

Опрос