Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (в связи с принятием Закона Украины "Об основах предупреждения и борьбы с экономическими правонарушениями")

Заключение к проекту закона Украины от 08.08.2014 № 4450а
Дата рассмотрения: 11.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (у зв'язку з прийняттям Закону України "Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями")"

Законопроект розроблено з метою "визначення правових основ діяльності центрального органу виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями".

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

Змінами до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України пропонується виключити зі складу контролюючих органів підрозділи податкової міліції та включити до нього центральний орган виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями, на який покладаються функції "забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску". На наш погляд, у Податковому кодексі України доцільно визначити виключний перелік повноважень, прав та завдань цього нового центрального органу влади саме у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, що відповідало б вимогам пункту 1.1 статті 1 цього Кодексу, згідно з якими "Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу".

У Пояснювальній записці до законопроекту відсутня інформація щодо погодження законопроекту із відповідними державними органами. У ній лише зазначається, що проект Закону України потребує погодження із Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі. У зв'язку з цим звертаємо увагу на те, що згідно з вимогами Регламенту Верховної Ради України якщо законопроект вноситься за погодженням з відповідними органами виконавчої чи судової влади, до нього додається таке погодження (ч. 7 ст. 91) та до законопроекту додаються супровідні документи, в яких наводиться перелік державних органів, з якими погоджено його остаточну редакцію (п. 5 ч. 2 ст. 99).

Опрос