Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 61 Кодекса гражданской защиты Украины (относительно исполнения уголовных наказаний по пожарной безопасности)

Заключение к проекту закона Украины от 08.08.2014 № 4438а
Дата рассмотрения: 16.09.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Вносимо на розгляд Верховної Ради України проект Закону України "Про внесення зміни до статті 61 Кодексу цивільного захисту України (щодо виконання кримінальних покарань з пожежної безпеки)" (реєстр. N 4438а від 08.08.2014 р.), внесений Кабінетом Міністрів України.

Проект Закону розроблено з метою урегулювання розбіжностей положень Кодексу цивільного захисту України з покладеними функціями на Державну виконавчу службу України (далі - ДВС України) та Державну пенітенціарну службу України (далі - ДПтС України).

У зв'язку з цим пропонується внести зміну до статті 61 Кодексу цивільного захисту України, визначивши, що служба пожежної безпеки створюється в ДПтС України.

Однак частиною сьомою статті 61 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що служба пожежної безпеки створюється саме в ДВС України для забезпечення пожежної безпеки та здійснення нагляду на її об'єктах.

У зв'язку з цим проектом Закону пропонується виключити ДВС України з переліку органів, в яких створюється служба пожежної безпеки, натомість включити ДПтС України.

Головне науково-експертне управління вважає, що пропозиція щодо узгодження норми Кодексу з іншими нормативно-правовими актами, зокрема положеннями про Державну пенітенціарну службу України (затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 року N 225) та Державну виконавчу службу України (затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 року N 229), є невірною з точки зору юридичної техніки, оскільки вказані положення є підзаконними нормативно-правовими актами по відношенню до Кодексу.

Опрос