Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный и Лесной кодексы Украины относительно содержания охранных зон объектов передачи электрической энергии

Заключение к проекту закона Украины от 13.03.2014 № 4436
Дата рассмотрения: 24.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Земельного і Лісового кодексів України щодо утримання охоронних зон об'єктів передачі електричної енергії" (реєстр. N 4436 від 13.03.2014 р.)

У проекті пропонується уточнити положення Земельного кодексу України та Лісового кодексу України, пов'язані з установленням охоронних зон об'єктів передачі електричної енергії. Зокрема, у Земельному кодексі України уточнюється склад об'єктів передачі електричної енергії, навколо яких утворюються охороні зони, а до Лісового кодексу України запропоновано включити положення, які визначають умови видалення самосійних чагарників та дерев (насаджень) у межах просік, які прокладені за проектами будівництва повітряних ліній електропередачі, з метою підтримання їх у належному стані (це може здійснюватися без дозволу та погодження з власниками або користувачами лісів). Метою цих уточнень, як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, є приведення зазначених кодексів у відповідність до вимог законів України "Про електроенергетику", "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" щодо встановлення охоронних зон.

У цілому підтримуючи законопроект, Головне управління вважає за доцільне звернути увагу на те, що у запропонованій редакції частини третьої ст. 76 Земельного кодексу України варто формулювання "відповідно до законодавства" вилучити. Натомість слід передбачити доповнення цієї статті новою частиною четвертою у наступній редакції: "Порядок користування землями енергетики, встановлення спеціальних зон енергетичних об'єктів та їх правовий режим визначається законом".

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду у першому читанні проект може бути прийнятий за основу.

Опрос