Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по радиационной и социальной защите населения г. Кировограда на 2015 - 2019 годы

Заключение к проекту закона Украины от 13.03.2014 № 4435
Дата рассмотрения: 01.04.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про заходи щодо радіаційного і соціального захисту населення м. Кіровограда на 2015 - 2019 роки" (реєстр. N 4435 від 13.03.2014 р.)

У законопроекті пропонується комплекс основних заходів, реалізація яких протягом 2015 - 2019 років сприятиме поліпшенню екологічної ситуації в м. Кіровоград та соціального захисту його населення. Основним інструментом здійснення цих заходів має стати державна програма щодо радіаційного і соціального захисту населення Кіровограда на 2015 - 2019 роки, розробку і внесення на розгляд Верховної Ради України якої пропонується покласти на Кабінет Міністрів України.

Головне управління не заперечує необхідності посилення уваги до вирішення екологічних та пов'язаних з ними соціальних проблем в м. Кіровоград, які зумовлені видобутком та переробкою біля нього уранової руди, у тому числі шляхом розробки відповідної державної цільової програми. Разом із тим звертаємо увагу на необхідність узгодження порядку вирішення відповідного питання з приписами стосовно організації розробки та затвердження державних цільових програм, які встановлені Законом України "Про державні цільові програми".

Насамперед відповідне зауваження стосується пропозиції щодо прийняття рішення про розробку згаданої програми шляхом прийняття Верховною Радою України окремого закону з цього питання. Річ у тому, що запропонована у проекті програма за своїм характером і предметною спрямованістю відноситься до складу програм, метою яких є розв'язання проблем окремих адміністративно-територіальних одиниць, що потребують державної підтримки, тобто програм, які мають розглядатися та затверджуватися Кабінетом Міністрів України (частина друга ст. 1, частина друга ст. 10 Закону України "Про державні цільові програми"). З урахуванням цього слід насамперед визначатися з органами, які згідно з чинним законодавством можуть бути ініціаторами та замовниками відповідних програм (це, зокрема, можуть бути обласні державні адміністрації - частина перша ст. 6, ст. 8 Закону України "Про державні цільові програми").

Як приклад додержання відповідних вимог Закону України "Про державні цільові програми" можна навести Державну цільову програму радіаційного і соціального захисту населення м. Жовті Води на 2013 - 2022 роки, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2012 р. N 579. Замовником цієї програми є Дніпропетровська облдержадміністрація.

Опрос