Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О восстановлении прав коренного народа Украины, принудительно переселенного с территории Крыма

Заключение к проекту закона Украины от 13.03.2014 № 4434
Дата рассмотрения: 24.03.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 24 березня 2014 р. розглянув проект Закону України "Про відновлення прав корінного народу України, примусово переселеного з території Криму" (реєстр. N 4434 від 13.03.2014 р.), внесений народним депутатом України Москалем Г. Г.

Метою законопроекту є створення правових підстав для регулювання та реалізації державної політики у сфері повернення, облаштування і відновлення прав корінного народу України, примусово переселеного з території Криму.

В ході обговорення народні депутати України відмітили актуальність порушених у законопроекті питань, спрямованих на відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою.

Разом з цим, члени Комітету відзначили, що законопроект не відображає комплексного підходу до вирішення проблем у зазначеній сфері.

Зокрема, поза увагою законопроекту залишилися інші етноси, представники яких зазнали примусового переселення з території сучасної Автономної Республіки Крим.

На думку членів Комітету, потребує суттєвого доопрацювання визначення термінів, запропонованих законопроектом. При цьому наголошувалося, що не можна ототожнювати терміни "корінний народ" і "примусово переселений народ".

Опрос