Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 9 Закона Украины "О выборах народных депутатов Украины" (относительно уточнения права быть избранным)

Заключение к проекту закона Украины от 05.08.2014 № 4429а
Дата рассмотрения: 13.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо уточнення права бути обраним)" (реєстр. N 4429а від 05.08.2014 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, у якому шляхом внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) передбачається встановити, що не може бути висунутий кандидатом й обраний депутатом громадянин, який був обраний народним депутатом України I - VII скликань, тобто, по-суті, пропонується обмеження пасивного виборчого права на виборах народних депутатів України.

За результатами розгляду законопроекту Головне управління вважає за необхідне висловити наступні міркування.

На думку управління, запровадження обмежень права громадян балотуватись у народні депутати України є питанням політичної доцільності та правової політики.

Одночасно, право громадян обирати і бути обраними до органів державної влади передбачене частиною 1 статті 38 Конституції України і належить до фундаментальних конституційних прав громадян.

Основним Законом України встановлено певні вимоги та обмеження для осіб, що балотуються на посаду народного депутата України. Відповідно до Конституції України правом бути обраними до Верховної Ради України наділені громадяни, що досягли на день виборів двадцяти одного року, мають право голосу і проживають в Україні протягом останніх п'яти років. При цьому не може бути обраним громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку (частини 2, 3 статті 76 Конституції України). Інших вимог обмежувального характеру стосовно реалізації громадянами України їх пасивного виборчого права Конституція України не містить.

Опрос