Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 24 Закона Украины "О Высшем совете юстиции" (относительно принятия решений)

Заключение к проекту закона Украины от 13.03.2014 № 4429
Дата рассмотрения: 12.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 24 Закону України "Про Вищу раду юстиції" (щодо прийняття рішень)"

Метою законопроекту, як це зазначено у Пояснювальній записці до нього, є удосконалення діяльності Вищої ради юстиції (далі - ВРЮ) при проведенні її засідань, визначення численності голосів, необхідних для прийняття ВРЮ свого рішення.

Для досягнення цієї мети проектом пропонується внести зміни до статті 24 Закону України "Про Вищу раду юстиції", якими встановлюється, що закрите засідання ВРЮ проводиться за рішенням не більшості від конституційного складу ВРЮ (як це передбачено наразі), а за рішенням простої більшості її членів, які взяли участь у засіданні. У такому ж порядку запропоновано приймати усі рішення ВРЮ, якщо інше не передбачено цим Законом.

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити таке.

Конституцією та законами України на ВРЮ покладено повноваження щодо формування високопрофесійного суддівського корпусу, і відповідальне виконання такого повноваження вимагає і відповідного представництва на засіданнях зазначеного колегіального органу. У зв'язку з цим в роботі засідання ВРЮ, на наш погляд, мають брати участь представники від усіх державних і громадських органів, які делегували своїх представників до цього органу (від Верховної Ради України, Президента України, з'їзду адвокатів України, з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ, всеукраїнської конференції працівників прокуратури - див. статтю 131 Конституції України та статтю 5 Закону України "Про Вищу раду юстиції"). Саме виходячи із такого принципу колегіальності до прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення зловживань правом на оскарження" від 13 травня 2010 року N 2181-VI частиною першою статті 24 Закону України "Про Вищу раду юстиції" встановлювалося, що засідання ВРЮ є правомочним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини від її конституційного складу (тобто не менше 14 із 20 осіб).

На підставі ж вказаного вище Закону N 2181-VI до частини першої статті 24 Закону України "Про Вищу раду юстиції" було внесено зміни, відповідно до яких засідання Вищої ради юстиції стало правомочним за умови, якщо на ньому присутні більше половини (не менше 11 осіб) від її конституційного складу (20 осіб). У такій редакції вказана норма діє і на сьогодні. У проекті ж пропонується створити умови, за яких рішення ВРЮ прийматиметься, якщо за нього проголосує більшість від присутніх на засіданні членів ВРЮ, тобто менше половини загального складу ВРЮ (наприклад, 7 членів ВРЮ із 20), що не узгоджується із зазначеним вище принципом колегіальності у діяльності ВРЮ.

Опрос