Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в ст. 170 Налогового кодекса Украины (относительно налогообложения благотворительной помощи пострадавшим вследствие участия в АТО)

Заключение к проекту закона Украины от 31.07.2014 № 4415а
Дата рассмотрения: 08.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до ст. 170 Податкового кодексу України (щодо оподаткування благодійної допомоги постраждалим внаслідок участі в АТО)"

У законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України пропонується звільнити від оподаткування благодійну допомогу, яка надається нерезидентами - юридичними або фізичними особами "на користь платника податку резидента - учасника антитерористичної операції при захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, і одержавшого поранення, контузію чи інше ушкодження здоров'я".

Згідно з Пояснювальною запискою до законопроекту метою його прийняття "є створення правових передумов для забезпечення пільгового оподаткування благодійної допомоги; компенсації медичного забезпечення (лікування, диспансеризацію, медичну реабілітацію та ін.) за кордоном учасників АТО що зазнали поранень, контузій чи іншого ушкодження здоров'я".

Головне управління, зважаючи на "особливі події", які відбуваються в Україні, підтримує в цілому пропозиції законопроекту. Водночас вважаємо доцільним звернути увагу на наступне.

Виходячи зі змісту законодавчих пропозицій, у проекті пропонується не включати до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку і, відповідно, не оподатковувати благодійну допомогу надану нерезидентами - юридичними або фізичними особами учасникам АТО, які зазнали поранень, контузій чи іншого ушкодження здоров'я, у будь-якій сумі або вартості майна.

Підтримуючи в цілому пропозицію щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, що надається нерезидентами - юридичними або фізичними особами саме для лікування, диспансеризації, медичної реабілітації тощо за кордоном учасників АТО, які зазнали поранень, контузій чи іншого ушкодження здоров'я, у той же час звертаємо увагу на те, що податкові пільги, передбачені законодавчими пропозиціями у запропонованій редакції, поширюватимуться не тільки на благодійну допомогу, яка спрямовуватиметься на лікування учасників АТО за кордоном, а й на благодійну допомогу, яка надаватиметься нерезидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку резидента - учасника АТО для її використання на території України. Причому, у разі запровадження законодавчих пропозицій, Податковий кодекс України міститиме різні вимоги щодо оподаткування благодійної допомоги яка надається нерезидентом або резидентом. Зокрема, благодійна допомога, яка надаватиметься нерезидентами учасникам АТО, які зазнали поранень, контузій чи іншого ушкодження здоров'я, звільнятиметься від оподаткування незалежно від її суми або вартості майна, а пільги щодо оподаткування благодійної допомоги, яка надаватиметься резидентами таким же учасникам АТО, поширюватиметься тільки на суму та на умовах, визначених Податковим кодексом України, що, на наш погляд, є недостатньо виправданим. Адже проект не містить виключного переліку напрямів використання благодійних коштів, які надаватимуться нерезидентами - юридичними або фізичними особами учасникам АТО, які зазнали поранень, контузій чи іншого ушкодження здоров'я, та механізму контролю за їх цільовим використанням, і, отже, існують ризики використання запропонованих законопроектом норм для "мінімізації" податків.

Опрос