Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в ст. 170 Налогового кодекса Украины (относительно налогообложения благотворительной помощи пострадавшим вследствие участия в АТО)

Заключение к проекту закона Украины от 31.07.2014 № 4415а
Дата рассмотрения: 08.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до ст. 170 Податкового кодексу України (щодо оподаткування благодійної допомоги постраждалим внаслідок участі в АТО)"

У законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України пропонується звільнити від оподаткування благодійну допомогу, яка надається нерезидентами - юридичними або фізичними особами "на користь платника податку резидента - учасника антитерористичної операції при захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, і одержавшого поранення, контузію чи інше ушкодження здоров'я".

Згідно з Пояснювальною запискою до законопроекту метою його прийняття "є створення правових передумов для забезпечення пільгового оподаткування благодійної допомоги; компенсації медичного забезпечення (лікування, диспансеризацію, медичну реабілітацію та ін.) за кордоном учасників АТО що зазнали поранень, контузій чи іншого ушкодження здоров'я".

Головне управління, зважаючи на "особливі події", які відбуваються в Україні, підтримує в цілому пропозиції законопроекту. Водночас вважаємо доцільним звернути увагу на наступне.

Виходячи зі змісту законодавчих пропозицій, у проекті пропонується не включати до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку і, відповідно, не оподатковувати благодійну допомогу надану нерезидентами - юридичними або фізичними особами учасникам АТО, які зазнали поранень, контузій чи іншого ушкодження здоров'я, у будь-якій сумі або вартості майна.

Опрос