Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно удостоверения действительности подписи на документах и верности копий документов

Заключение к проекту закона Украины от 12.03.2014 № 4405
Дата рассмотрения: 17.04.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики розглянув на своєму засіданні 17 квітня 2014 року (протокол N 22) проекти Законів України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них та справжності підпису на документах" (реєстр. N 4582 від 27 березня 2014 року), поданий Кабінетом Міністрів України, та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засвідчення справжності підпису на документах та вірності копій документів" (реєстр. N 4405 від 12 березня 2014 року), поданий народними депутатами України Тігіпком С. Л. та Фабрикант С. С.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроектів запропоновані зміни спрямовані на вдосконалення вимог чинного законодавства з нотаріату щодо скорочення переліку нотаріальних дій, мінімізації витрат споживачів нотаріальних послуг та доступу до таких послуг усіх верств населення.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України та Законів України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей", "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", "Про кредитні спілки", "Про зерно та ринок зерна в Україні", "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", "Про іпотеку", "Про автомобільний транспорт", "Про акціонерні товариства", "Про оптові ринки сільськогосподарської продукції", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", "Про особливості оренди чи концесії об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності", пов'язаних із розширення переліку випадків засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них, справжності підпису на документах не лише нотаріально, а й посадовими особами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій тощо.

Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки прийняв рішення рекомендувати Комітету винести законопроект (реєстр. N 4582) на розгляд Верховної Ради України для його прийняття у першому читанні за основу.

Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією ухвалив рішення про відсутність у законопроекті (реєстр. N 4405) корупціогенних факторів та відповідність його вимогам антикорупційного законодавства.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України за наслідками розгляду зазначених законопроектів вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект (реєстр. N 4582) може бути прийнятий за основу, а при його доопрацюванні до другого читання можуть бути використані окремі положення законопроекту (реєстр. N 4405), зокрема, його назва.

Опрос