Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления ответственности за нарушение законодательства в сфере предоставления административных услуг

Заключение к проекту закона Украины от 12.03.2014 № 4404
Дата рассмотрения: 16.04.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування за порушення законодавства у сфері надання адміністративних послуг"

У законопроекті пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) та до Закону України "Про адміністративні послуги", відповідно до яких: 1) встановлюється адміністративна відповідальність за порушення вимог законодавства з питань надання адміністративних послуг (нова стаття 188-43 у редакції проекту та зміни до статей 221, 255, 285 цього Кодексу щодо врегулювання порядку розгляду таких категорій справ); 2) однією з підстав для розірвання трудового договору з посадовою особою визнається повторне протягом року порушення нею вимог законодавства з питань надання адміністративних послуг (нова редакції частини другої статті 41 КЗпП); 3) передбачається, що суб'єктам надання адміністративних послуг забороняється видавати суб'єктам звернень рішення про відмову в наданні адміністративних послуг, якщо такі послуги надаються через центри надання адміністративних послуг, крім випадків подання заяв через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Крім того, до основних завдань адміністратора відноситься складення протоколів про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом (нова редакція частини восьмої статті 12, зміни до частини четвертої статті 13 Закону України "Про адміністративні послуги").

Проаналізувавши вказаний проект, Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити таке.

1. У п. 3 Розділу I проекту запропонованого Закону пропонуються зміни до частини восьмої статті 12 Закону України "Про адміністративні послуги", які пов'язані із змінами, запропонованими до КУпАП (стаття 188-43). Зокрема, оскільки в КУпАП пропонується встановити адміністративну відповідальність в тому числі і за "порушення суб'єктом надання адміністративних послуг заборони стосовно приймання заяв суб'єктів звернень щодо надання адміністративних послуг або видачі результатів їх надання,", то приписи відповідного змісту пропонується внести і до Закону України "Про адміністративні послуги". Передбачається більш чітко сформулювати заборону суб'єктам надання адміністративних послуг (якщо такі послуги надаються через центри надання адміністративних послуг) приймати заяви суб'єктів звернень щодо надання адміністративних послуг, видавати суб'єктам звернень оформлені результати надання адміністративних послуг, у тому числі і рішення про відмову в наданні адміністративних послуг. Також зазначається, що єдиним виключенням є випадки подання заяв через Єдиний державний портал адміністративних послуг.

Головне управління підтримує зазначені зміни до Закону, оскільки це відповідає проголошеним основним засадам та принципам надання адміністративних послуг, а відмежування суб'єктів звернення від суб'єктів надання послуг і було головним аргументом на користь усунення корупції в цій сфері та недопущення зловживань.

Опрос