Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно декларирования принадлежности к иностранному гражданству

Заключение к проекту закона Украины от 30.07.2014 № 4398а
Дата рассмотрения: 03.09.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 3 вересня 2014 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо декларування належності до іноземного громадянства", внесений народним депутатом України Катеринчуком М. Д., реєстр. N 4398а від 30.07.2014 р.

Законопроект розроблено з метою попередження випадків призначення та обіймання посад в органах державної влади та місцевого самоврядування, юридичних особах публічного права громадянами України, що в супереч законодавству України одночасно набули громадянство іншої держави.

При обговоренні даного питання члени Комітету погодились з автором законопроекту щодо необхідності удосконалення законодавства в частині уникнення випадків множинного громадянства та запобігання перебуванню службових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування в громадянстві декількох держав. Разом з тим, запропоновані у законопроекті механізми врегулювання зазначених питань є недосконалими та потребують більш чіткого визначення. Також вбачається недостатньо обгрунтованим запровадження кримінальної відповідальності за порушення порядку декларування відсутності іноземного громадянства або належності до іноземного громадянства.

Опрос