Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Национальной гвардии Украины

Заключение к проекту закона Украины от 11.03.2014 № 4393
Дата рассмотрения: 12.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про Національну гвардію України"

Проектом пропонується створити на базі внутрішніх військ МВС України окреме військове формування з правоохоронними функціями - Національну гвардію України (далі - НГ), і законодавчо визначити його правовий статус, організацію, структуру, функції і повноваження.

Крім правоохоронних функцій, які переходять новому військовому формуванню "у спадщину" від внутрішніх військ МВС України, на НГ пропонується покласти виконання низки інших функцій. Так, НГ має у взаємодії з правоохоронними органами брати участь у забезпеченні державної безпеки і захисті державного кордону, припиненні терористичної діяльності, а також у діяльності зі знешкодження незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.

Крім того, перед НГ ставляться завдання, що притаманні суто військовим формуванням - "у взаємодії зі Збройними Силами України брати участь у відсічі збройної агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення воєнних (бойових) дій, а також виконанні завдань територіальної оборони".

Виходячи з досвіду існування подібних формувань в інших країнах світу, досвіду застосування внутрішніх військ МВС України створення такого формування виглядає можливим як з точки зору організаційної доцільності, так і з точки зору відповідності такого рішення конституційно-правовим приписам. Крім того, Закон України "Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України" був прийнятий ще у 1992 році, на цей час застарів і не відповідає Конституції України та досвіду практичного застосування внутрішніх військ МВС України.

Разом з тим, Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за необхідне висловити до нього такі зауваження і пропозиції.

Зауваження загального характеру

Опрос