Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усовершенствования защиты прав потребителей финансовых услуг

Заключение к проекту закона Украины от 29.07.2014 № 4391а
Дата рассмотрения: 05.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг" (реєстр. N 4391а від 29.07.2014 р.), внесений народними депутатами України Д. В. Дзензерським, С. В. Мартиняком, О. П. Кайдою та іншими

У законопроекті з метою посилення захисту прав споживачів фінансових послуг пропонується внести ряд змін до Цивільного та Цивільного процесуального кодексів України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", "Про Національний банк України" та деяких інших. На думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, прийняття проекту сприятиме створенню надійної державної системи захисту прав споживачів фінансових послуг, що матиме наслідком покращення інвестиційного клімату в країні та залучення грошових коштів населення в фінансовий ринок.

Головне управління, розглянувши зазначену законодавчу пропозицію, вважає за необхідне висловити щодо її змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. У проекті пропонується доповнити КУпАП новою статтею 1563 "Порушення прав споживачів фінансових послуг". Проте слід звернути увагу на те, що у чинної редакції цього Кодексу вже є стаття 1563 з назвою "Порушення встановлених законодавством вимог щодо заборони реклами та спонсорства тютюнових виробів". У зв'язку з цим пропонуємо змінити номер статті, якою доповнюється КУпАП, на 1564, а також внести відповідні уточнення до інших статей цього Кодексу. Вважаємо також, що певного уточнення вимагає і зміст статті, якою доповнюється КУпАП. Річ у тому, що у цій статті встановлюється відповідальність лише за відмову посадових осіб фінансових установ у наданні громадянам-споживачам необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про фінансову послугу (частина 1), надання зазначеними посадовими особами недостовірної інформації про фінансову послугу, в разі якщо ця інформація не зашкодила життю, здоров'ю та майну споживача (частина 2), бездіяльність цих посадових осіб щодо приведення недостовірної інформації про фінансову послугу до відповідності або повторне надання такої інформації протягом року (частина 3). Виходячи з цього, пропонуємо уточнити назву статті, додавши до неї слова "на отримання інформації про фінансову послугу".

2. На нашу думку, зміни до частини 2 статті 1061 ЦК України мають бути доповнені визначенням наслідків невиконання банком обов'язку повідомлення вкладника про зменшення розміру процентів за вкладом.

Опрос