Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации" (относительно первоочередной мобилизации военнослужащих и работников правоохранительных органов)

Заключение к проекту закона Украины от 29.07.2014 № 4387а
Дата рассмотрения: 06.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (щодо першочергової мобілізації військовослужбовців та працівників правоохоронних органів)"

У законопроекті пропонується шляхом доповнення Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" новою статтею 22-1 передбачити першочерговий призов під час мобілізації військовослужбовців та працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, а також працівників правоохоронних органів, які мають досвід військової справи для професійного несення воєнної служби.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, вважає його неприйнятним з огляду на таке.

1. Законопроект помилково передбачає призов на військову службу по мобілізації осіб, які вже перебувають на військовій службі у Збройних силах та інших військових формуваннях та на службі у правоохоронних органах України. Звертаємо увагу, що на військову службу у зв'язку з мобілізацією здійснюється призов військовозобов'язаних та резервістів, а не осіб, які і так вже перебувають на військовій службі або службі у правоохоронних органах (див. статтю 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", статті 1, 22, 23, 25 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію").

Опрос