Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Общегосударственной целевой социальной программы противодействия ВИЧ-инфекции/СПИДу на 2014 - 2018 годы

Заключение к проекту закона Украины от 28.07.2014 № 4384а
Дата рассмотрения: 06.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 - 2018 роки" (реєстр. N 4384а від 28.07.2014 р.)

У Загальнодержавній цільовій соціальній програмі протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014 - 2018 роки" (далі - Програма), метою якої є зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу, надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, послуг з лікування, медичної допомоги, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ, передбачається комплекс заходів, спрямованих на удосконалення системи добровільного діагностування ВІЛ-інфекції, забезпечення хворих на ВІЛ-інфекцію належною антиретровірусною терапією, культивацію у населення здорового способу життя, навчання учнів, студентів за програмами профілактики ВІЛ-інфекції та інше.

Підтримуючи у цілому запропоновані заходи, разом із тим звертаємо увагу на те, що деякі положення проекту Програми не відповідають всім вимогам, які ставляться до проектів державних цільових програм відповідно до статті 9 Закону України "Про державні цільові програми". Так, проект державної цільової програми повинен містити перелік заходів з визначенням виконавців, строків виконання (в цілому і поетапно), обсягів та джерел фінансування (з розбивкою за роками) (абз. 5 ч. 2 ст. 9). Проте в додатку 2 до цієї Програми відсутні дані щодо обсягів та джерел фінансування окремих заходів (наприклад: п. 6; підп. 5 п. 7; підп. 3, 4, 5, 8, 9 п. 9; підп. 5 п. 11; підп. 1, 2 п. 13; підп. 1, 2 п. 15; підп. 4 п. 23 та інші).

У результаті цього деякі положення Програми та додатків до неї носять занадто загальний характер, що ускладнюватиме контроль за виконанням відповідної Програми.

Варто також зазначити, що Пояснювальна записка до законопроекту не містить інформації щодо проходження обов'язкової державної експертизи проекту Програми, як того вимагає частина 3 статті 9 Закону України "Про державні цільові програми".

Опрос