Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 17 Закона Украины "О Конституционном Суде Украины" (относительно приведения в соответствие с Конституцией Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 07.03.2014 № 4381
Дата рассмотрения: 04.04.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 17 Закону України "Про Конституційний Суд України" (щодо приведення у відповідність із Конституцією України)" (реєстр. N 4381 від 07.03.2014 р.)

Головне науково-експертне управління розглянуло поданий законопроект, який передбачає внесення змін до Закону України "Про Конституційний Суд України" (далі - Закон) щодо впорядкування процедури складання присяги судді Конституційного Суду України.

У проекті пропонується внести до ч. 3 ст. 17 Закону зміни, метою яких є забезпечення можливості складання присяги суддею Конституційного Суду України за умови присутності на засіданні Верховної Ради України виконуючого обов'язки Президента України, а не лише Президента України. В цілому не заперечуючи проти внесення запропонованих змін вважаємо за необхідне звернути увагу на наступне:

Відповідно до ч. 2 ст. 19, п. 31 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Президент України здійснює лише ті повноваження, які передбачені Конституцією України.

Конституційні повноваження глави держави у правовідносинах, пов'язаних з призначенням суддів Конституційного Суду України, вичерпуються положеннями п. 22 ч. 1 ст. 106, ч. 2 ст. 148 Конституції щодо права Президента України призначати на посади та звільняти з посад третину складу Конституційного Суду України.

В той же час ч. 3 ст. 17 Закону передбачає, що суддя Конституційного Суду України складає присягу на засіданні Верховної Ради України, яке проводиться за участю Президента України, а також Прем'єр-міністра України, Голови Верховного Суду України або осіб, які виконують їх повноваження. З наведеного припису, по суті, випливає, що участь Президента України у відповідному засіданні є його обов'язком, який не передбачений положеннями Конституції України. Таким чином, є підстави вважати, що положення щодо обов'язкової участі Президента України чи особи, що виконує його обов'язки в порядку ст. 112 Конституції України, у засіданні парламенту при складанні присяги суддею Конституційного Суду України є неконституційним.

Опрос