Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О социальной и правовой защите военнослужащих и членов их семей" (относительно гарантий в особый период)

Заключение к проекту закона Украины от 05.03.2014 № 4369
Дата рассмотрения: 26.03.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до доручення Верховної Ради України від 05 березня 2014 року Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони розглянув на засіданні 26 березня 2014 р. поданий народним депутатом України Чудновським В. О. проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо гарантій у особливий період" (реєстр. N 4369 від 05.03.2014 року).

Законопроект розроблено з метою забезпечення прав на соціальний захист членів сімей військовослужбовців під час виконання військовослужбовцями свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також заохочення військовослужбовців до належного проходження служби.

Реалізація цього проекту Закону, на думку його автора, не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

До проекту Закону надійшли пропозиції та зауваження від Міноборони України, Мінсоцполітики України, Мінінфраструктури України.

Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією розглянув законопроект на предмет наявності корупціогенних факторів. За висновком Комітету проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує приведення у відповідність до вимог нормопроектувальної техніки.

На думку Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України порушені суб'єктом права законодавчої ініціативи питання не є предметом законодавчого врегулювання. Зокрема, запропоноване автором доповнення щодо зарахування у подвійному розмірі до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до державної служби періоду проходження громадянами військової служби у особливий період має визначатися не Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", а постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членів їхніх сімей", до якої і мають бути внесені відповідні зміни. Теж саме стосується і виплати сім'ям військовослужбовців грошового забезпечення в особливий період. Враховуючи, що згідно із Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" грошове забезпечення військовослужбовцям встановлюється Кабінетом Міністрів України, експерти пропонують за цим принципом врегулювати питання фінансового забезпечення військовослужбовців, які наразі виконують свій обов'язок у АР Крим. Крім того, передбачене у законопроекті встановлення додаткових пільг і збільшення грошового забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей на думку зазначених експертів призведе до додаткових витрат з Державного бюджету України, у зв'язку з чим автором законопроекту мають бути подані фінансово-економічні розрахунки.

З урахуванням зазначеного Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України не підтримує цей законопроект і за результатами розгляду у першому читанні пропонує його відхилити.

При обговоренні законопроекту у Комітеті з питань національної безпеки і оборони Комітет з урахуванням складної військово-політичної ситуації, що склалася навколо України, погодився з необхідністю підтримати законодавчу ініціативу і більшістю голосів прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти згаданий проект Закону за основу.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос