Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О социальной и правовой защите военнослужащих и членов их семей" (относительно гарантий в особый период)

Заключение к проекту закона Украины от 05.03.2014 № 4369
Дата рассмотрения: 24.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (щодо гарантій у особливий період) (N 4369 від 05.03.2014 р.)

У законопроекті пропонується підвищення соціальних гарантій військовослужбовцям та членам їх сімей у особливий період. Зокрема пропонується встановити, що період проходження громадянами військової служби у особливий період зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також державної служби у подвійному розмірі. Крім того, передбачається здійснення виплати грошового утримання членам сім'ї військовослужбовців у період впровадження особливого періоду на рівні розміру грошового забезпечення, в тому числі додаткових та інших видів грошового забезпечення в розмірах, що встановлені військовослужбовцю на день його мобілізації.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, звертає увагу на таке.

1. Запропоноване у законопроекті доповнення щодо зарахування у подвійному розмірі до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до державної служби періоду проходження громадянами військової служби у особливий період, порядок обчислення вислуги років визначається не Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", а постановою Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" N 393 від 17 липня 1992 р., до якої і мають вноситися відповідні зміни.

Крім того, вважаємо, що саме у цьому підзаконному нормативно-правовому акті можливо диференціювати підхід до соціального і правового захисту військовослужбовців залежно від ступені їх участі у виконанні військового обов'язку в особливий період. Адже має бути запроваджений різний підхід до військовослужбовців, які брали участь у бойових діях і, до військовослужбовців, які лише несли бойове чергування в особливий період.

Зокрема, звертаємо увагу на те, що відповідно до вказаної постанови Кабінету Міністрів України до вислуги років зараховується на пільгових умовах, наприклад:

один місяць служби за три місяці - за участь у бойових діях у воєнний час;

один місяць служби за два місяці - у з'єднаннях, частинах і підрозділах, що беруть участь у підтриманні режиму надзвичайного стану;

один місяць служби за півтора місяця - на мінних тральщиках під час тралення бойових мін та ін.

Таким чином, пільги щодо обчислення вислуги років служби щодо військовослужбовців, які наразі перебувають у АР Крим, можуть бути поширені відповідним підзаконним актом Кабінету Міністрів України, як наприклад, це було зроблено щодо військовослужбовців, що виконували свої обов'язки у миротворчих місіях (див. постанову Кабінету Міністрів України "Про пільги щодо обчислення вислуги років військовослужбовцям Збройних Сил України, які брали участь в операціях Миротворчих Сил ООН" N 30 від 21.01.93 р.).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос