Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об очищении власти

Заключение к проекту закона Украины от 24.07.2014 № 4359а
Дата рассмотрения: 14.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про очищення влади" (реєстр. N 4359а від 24.07.2014 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, яким пропонується визначити правові та організаційні засади проведення перевірки державних службовців та прирівняних до них осіб, посадових осіб органів місцевого самоврядування з метою відновлення довіри до влади та створення умов для побудови нової системи органів влади та створення умов для побудови нової системи органів влади у відповідності до європейських стандартів (преамбула проекту).

За результатами аналізу поданого проекту вважаємо за необхідне зазначити наступне.

1. Головне управління концептуально підтримує ідею проведення очищення влади, яке має бути спрямоване на вилучення із системи влади осіб, які тим чи іншим чином скомпрометували себе та дискредитували всю владу в цілому, або були причетними до нівелювання влади в очах суспільства, порушення прав та свобод людини, корупції, що призвело до падіння авторитету влади серед населення. Питання очищення влади є нагальною вимогою суспільства та необхідною умовою для переходу на якісно інший рівень державного управління.

На жаль, законопроект у запропонованій редакції не дозволить досягнути зазначеної мети, оскільки: 1) замість посилення чи запровадження ефективних механізмів вилучення із влади осіб, що її дискредитували, законопроект пропонує дублювання вже передбачених законодавством перевірок, які на практиці продемонстрували свою неефективність; 2) у проекті не запропоновано зрозумілого та цілісного механізму очищення влади, а значна частина приписів проекту має не завершений та суперечливий характер.

Значно ускладнює роботу з аналізу законопроекту неналежний техніко-юридичний рівень викладення нормативного матеріалу. Зокрема, важко зрозуміти зміст окремих приписів у зв'язку із очевидними помилками в тексті (відсутність окремих слів, недоречність їх використання у контексті речень, незавершеність окремих речень), неналежне структурування нормативного матеріалу (відсутність розмежування предмету правового регулювання у межах окремих статей, відсутність нумерації структурних частин окремих статей) тощо.

Опрос