Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О концессиях" (относительно проведения концессионного конкурса)

Заключение к проекту закона Украины от 24.07.2014 № 4358а
Дата рассмотрения: 25.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про концесії" (щодо проведення концесійного конкурсу)" (реєстр. N 4358а від 24.07 2014 р.), внесений народним депутатом України С. Ф. Кальцевим

У законопроекті пропонується внести до Закону України "Про концесії", ряд змін, які спрямовані на удосконалення інституційного та правового забезпечення підготовки й проведення концесійних конкурсів в Україні. Його прийняття, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, сприятиме забезпеченню відкритості та прозорості концесійного конкурсу, забезпеченню конкуренції серед інвесторів при його проведенні, підвищенню довіри з боку громадян та інвесторів до відносин власності.

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. У новій редакції частини 7 статті 6 Закону України "Про концесії" пропонується встановити, що у разі подання двох або менше заявок на участь у концесійному конкурсі або менше двох конкурсних пропозицій, конкурс оголошується таким, що не відбувся.

Насамперед звертаємо увагу, що у Законі України "Про концесії" відсутній термін "конкурсні пропозиції". В цьому Законі йде мова про те, що претендентами, які допущені до участі у концесійному конкурсі, подаються заявки, документи та матеріали з пропозиціями щодо умов концесії (частина 6 статті 7, частина 5 статті 8 Закону). Стосовно пропозиції про обов'язковість подання на участь у концесійному конкурсі не менше, ніж двох заявок, слід зазначити, що наслідками її прийняття, на думку управління, може стати як затягування укладення договору концесії (оскільки для організації нового конкурсу потрібний певний час), так і неможливість його укладення взагалі (у разі, якщо на новий конкурс знову буде подано менше двох заявок). Ще одним негативним наслідком прийняття такої норми може статті поява "підставних" учасників конкурсу, які будуть брати участь у ньому без бажання виграти, лише для того, щоб забезпечити формальну законність конкурсу. На нашу думку, більш доцільним було б встановлення правила, згідно з яким, у разі подання заявки від одного претендента з ним може бути укладений відповідний договір, але на визначених при проведенні конкурсу умовах такого договору без права змінювати їх, уточнивши відповідним чином частину 7 статті 6 згаданого Закону України.

Опрос