Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Закон Украины "О реабилитации жертв политических репрессий на Украине" и некоторые другие законы Украины относительно упорядочения выплат жертвам политических репрессий

Заключение к проекту закона Украины от 22.07.2014 № 4342а
Дата рассмотрения: 16.09.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 16 вересня 2014 р. розглянув проект Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" та деяких інших законів України щодо впорядкування виплат жертвам політичних репресій" (реєстр. N 4342а), поданий народними депутатами України Джемілєвим М., Донієм О. С., Матіос М. В., Бенюком Б. М.

Згідно з Пояснювальною запискою метою даного законопроекту є скасування обмеження прав реабілітованих українських громадян щодо виплати їм грошової компенсації за незаконне ув'язнення. Крім того, завданням законопроекту є законодавчо встановити уніфіковані підходи при призначенні та виплаті підвищень до пенсій жертвам політичних репресій.

В ході обговорення члени Комітету наголосили, що зняття граничного грошового обмеження компенсаційних виплат реабілітованим, зняття обмеження часовими рамками звернень із заявами про призначення компенсації та повернення майна, а також закріплення на законодавчому рівні її розміру - а саме однієї мінімальної заробітної плати, що встановлена законами України на день виплати цієї компенсації, сприятиме встановленню соціальної справедливості по відношенню до даної категорії осіб.

Крім того, народні депутати звернули увагу, що на сьогодні підвищення до пенсій громадянам, які зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані, а також членам їх сімей, регулюється кількома законодавчими актами, зокрема законами України "Про пенсійне забезпечення" та "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а фактично проводиться на підставі підзаконних нормативних актів - відповідної постанови Кабінету Міністрів України - і є настільки низькими, що по суті ставить зазначених осіб у нерівне соціальне становище із іншими категоріями соціально вразливих осіб. З огляду на це члени Комітету підтримали пропозиції щодо встановлення на законодавчому рівні запропонованих підвищень до пенсій реабілітованим та членам їх сімей. На думку Комітету, зазначене сприятиме усуненню суперечностей чинного законодавства та забезпечить на належному рівні соціальну захищеність вказаних осіб.

Опрос