Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 17 Закона Украины "О милиции" (об условиях приема на службу в специальные воинские подразделения и подразделения территориальной обороны)

Заключение к проекту закона Украины от 22.07.2014 № 4332а
Дата рассмотрения: 12.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 17 Закону України "Про міліцію" (про умови прийняття на службу до спеціальних військових підрозділів та підрозділів територіальної оборони)"

Даним законопроектом передбачається доповнити статтю 17 Закону України "Про міліцію" частиною одинадцятою, згідно з якою умови прийняття на службу до міліції, що регулюються цією статтею, не поширюватимуться на умови прийняття на службу до спеціальних військових підрозділів та підрозділів територіальної оборони Міністерства внутрішніх справ, які діють в умовах режиму антитерористичної операції, особливого періоду, часткової та цільової мобілізації, надзвичайного та воєнного стану.

Умови прийняття на службу до цих підрозділів визначатимуться Верховною Радою України через ухвалення відповідних постанов.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши даний законопроект, погоджується з необхідністю врегулювання процедури прийняття добровольців на службу до спеціальних військових і правоохоронних підрозділів, одночасно звертаючи увагу на таке.

1. Відповідно до статті 17 Основного Закону України на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом. Тому добровольчі батальйони підпорядковуються і включаються до структури вже діючих військових формувань та правоохоронних органів у трьох різних варіантах. Так, частина з них - як спецпідрозділи МВС України (наприклад - батальйон "Азов"), частина входить до складу Національної гвардії України (наприклад, батальйон "Донбас"), а ще частина - як батальйони територіальної оборони у підпорядкуванні Міністерства оборони України (наприклад, 24-й батальйон територіальної оборони "Айдар").

Статтею 6 Конституції України передбачається, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Крім того, відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос