Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Фонде государственного имущества Украины" относительно восстановления парламентского контроля за приватизацией государственного имущества

Заключение к проекту закона Украины от 28.02.2014 № 4330
Дата рассмотрения: 11.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Фонд державного майна України" щодо відновлення парламентського контролю за приватизацією державного майна" (реєстр. N 4330 від 28.02.2014 року), внесений народними депутатами України А. П. Денисенком, І. А. Горіною та К. М. Ляпиною

У законопроекті пропонується внести до Закону України "Про Фонд державного майна України" зміни, які спрямовані на "відновлення парламентського контролю за приватизацію державного майна та у зв'язку із зміною конституційної норми пункту 13 статті 85 Конституції України, яка визначає порядок призначення та звільнення Голови Фонду державного майна України" (у подальшому - ФДМУ). Його прийняття, на думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, "дозволить забезпечити належну нормативно-правову основу функціонування Фонду державного майна України, діяльності його Голови та дозволить Верховній Раді України здійснювати парламентський контроль за приватизацією державного майна".

Розглянувши проект, Головне управління підтримує необхідність приведення положень Закону України "Про Фонд державного майна України" ( у подальшому - Закон) у відповідність з зазначеним положенням Конституції України. Разом з тим вважаємо за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. У змінах до частини 1 статті 1 Закону пропонується встановити, що ФДМУ підзвітний Верховній Раді України. Однак запровадження такої підзвітності вимагає чіткого визначення її механізму, наприклад, строків подання відповідного звіту та порядку його розгляду у Верховній Раді України, можливості вимагати подання позачергового звіту тощо. З цією метою пропонуємо доповнити проект внесенням необхідних змін до статті 16 Закону України "Про Фонд державного майна України". Крім цього, слід звернути увагу на те, що згідно з частиною 2 статті 4 названого Закону ФДМУ щороку подає звіт про роботу та хід виконання Державної програми приватизації не лише Верховній Раді України, а й Президенту України та Кабінету Міністрів України, тобто він фактично підзвітний також Главі держави та її Уряду.

Опрос