Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных наградах Украины" относительно вручения Героям Украины ордена Свободы за совершение выдающегося геройского поступка

Заключение к проекту закона Украины от 28.02.2014 № 4320
Дата рассмотрения: 25.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" щодо вручення Героям України ордену Свободи за здійснення визначного геройського вчинку" (реєстраційний N 4320 від 28.02.2014 р.)

У законопроекті пропонується шляхом внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" ліквідувати орден "Золота Зірка", передбачивши замість нього вручення Герою України ордену Свободи за здійснення визначного героїчного вчинку.

В Пояснювальній записці до законопроекту необхідність його прийняття обгрунтовується тим, що орден "Золота Зірка" є "відзнакою держави, що більш як два десятиліття тому припинила своє існування, а, відтак, є пережитком радянського комуністичного минулого".

У зв'язку з цим Головне управління вважає за доцільне зазначити, що така аргументація виглядає не зовсім переконливою, оскільки політична символіка 20-го сторіччя, зокрема у формі зірки, не була штучно сконструйованою, а взята з глибини віків. Нині в багатьох країнах світу зірка слугує символом демократичних свобод, героїзму, звитяги, пошани тощо. Чимало вищих державних нагород у цих країнах мають форму зірки (http://h.ua/story/317130/).

Певний сумнів викликає й пропозиція щодо виключення із статті 7 абзацу другого, яким встановлюється орден Свободи "для відзначення видатних та особливих заслуг громадян в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних та політичних реформ, відстоювання конституційних прав і свобод". Адже у разі її прийняття із системи державних нагород зникне відзнака, якою нагороджуються особи за здійснення видатних та особливих заслуг у вищезазначених сферах, з чим навряд чи можна погодитися.

Опрос