Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на начисление и принудительное взыскание процентов и неустоек по кредитным договорам лиц, место проживания или местонахождение которых находится на территориях проведения антитеррористической операции в Донецкой и Луганской областях

Заключение к проекту закона Украины от 17.07.2014 № 4299а
Дата рассмотрения: 29.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про мораторій на нарахування та примусове стягнення процентів та неустойок за кредитними договорами осіб, місце проживання або місцезнаходження яких знаходиться на територіях проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях" (реєстр. N 4299а від 17.07.2014 року), внесений народним депутатом України О. Б. Фельдманом

У законопроекті пропонується на час проведення антитерористичної операції (у подальшому - АТО) встановити мораторій на нарахування процентів та неустойок (пеня, штраф тощо) за кредитними договорами фізичних та юридичних осіб, місце проживання або місцезнаходження яких знаходиться на територіях проведення АТО, мораторій на примусове виконання державною виконавчою службою рішень про стягнення за такими договорами, а також зупинити виконавчі провадження щодо виконання рішень про стягнення за такими договорами. Прийняття проекту, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, дозволить підтримати позичальників за зазначеними договорами, місце проживання або місцезнаходження яких знаходиться на території проведення АТО.

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступне.

1. На нашу думку, мораторій на нарахування процентів та неустойок (пеня, штраф тощо) за кредитними договорами та інші заходи, які запроваджуються проектом, мають стосується не лише тих фізичних осіб, які проживають на територіях проведення АТО, а й на тих, які у зв'язку з АТО покинули їх та були змушені переселитися в іншу місцевість на території України. Разом з тим зазначені положення не повинні стосуватися осіб, які здійснюють терористичну діяльність або активно підтримують терористів.

2. Щодо юридичних осіб, то слід уточнити, що дія зазначених заходів має стосуватися лише тих з них, у яких на території АТО зосереджена основна діяльність, та визначити порядок підтвердження цього. Крім цього, вказані заходи не повинні поширюватися на ті юридичні особи, посадові особи яких здійснюють терористичну діяльність або активно підтримують терористів.

Опрос