Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О безопасности и гигиене кормов

Заключение к проекту закона Украины от 28.07.2014 № 4280а-1
Дата рассмотрения: 12.08.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин на своєму засіданні 12 серпня 2014 року розглянув проекти законів України "Про корми", внесений Кабінетом Міністрів України (реєстр. N 4280а від 14.07.2014 р.) та "Про безпечність та гігієну кормів", внесений народними депутатами України Ляпіною К. М., Мирним О. Б., Горіною І. А. (реєстр. N 4280а-1 від 28.07.2014 р.).

Розроблення даних законопроектів обумовлено тим, що питання виробництва, експорту, імпорту, використання, пакування, маркування, транспортування, зберігання та введення в обіг кормів, кормових добавок та преміксів, основи забезпечення їх якості та безпеки в Україні законодавчо не врегульовано. Виробники та споживачі цієї продукції законодавчо не захищені від неякісної і небезпечної як сировини, так і продукції.

Законопроекти спрямовані на приведення у відповідність термінології з метою забезпечення гармонізації із законодавством ЄС, встановлення чітких положень щодо видів правопорушень та міри покарань, вимог до процедур державного контролю кормів, механізму саморегуляції операторами ринку на основі загальних вимог законодавства щодо гігієни кормів, створення єдиного контролюючого органу, скасування дозвільних процедур та реєстрації, яких не існує в ЄС.

Метою законопроекту "Про корми" (реєстр. N 4280а) є: стимулювання виробництва безпечних та якісних кормів і тваринницької продукції; збереження і підвищення продуктивності тварин; отримання якісної та безпечної продукції тваринництва; забезпечення виробництва якісних та безпечних для здоров'я тварин кормів; захист кормів, кормових добавок і преміксів від фальсифікації.

Також цим законопроектом пропонується законодавчо врегулювати відносини між суб'єктами господарювання, що здійснюють свою діяльність на ринку кормів, кормових добавок та преміксів, чітка регламентація прав та обов'язків, а також відповідальності за якість і безпечність продукції.

В той же час, законопроектом "Про безпечність та гігієну кормів" (реєстр. N 4280а-1), пропонується визначити правові та організаційні засади виробництва та обігу кормів, врегулювати відносини між органами виконавчої влади та операторами ринку кормів, зокрема: повноваження органів державної влади та їх посадових осіб; основні засади здійснення державного контролю кормів; права та обов'язки операторів ринку; порядок реєстрації, припинення, поновлення, скасування дії державної реєстрації потужностей; вимоги до виробництва та обігу кормів, потужностей, що виробляють корми для їх ввезення (пересилання) на митну територію України; відповідальність за порушення законодавства про корми та ін. Реалізація запропонованих законопроектом норм забезпечить зменшення корупційної складової під час виробництва та обігу кормів, захист кінцевих користувачів від недобросовісної виробничої політики.

Опрос