Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усовершенствования отдельных положений социальной политики)

Заключение к проекту закона Украины от 09.07.2014 № 4269а
Дата рассмотрения: 15.07.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)" (N 4269а від 09.07.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України "Про відпустки", відповідно до яких передбачається з 1 січня 2015 року надати право на додаткову оплачувану відпустку працівникам, які доглядають інвалідів з дитинства підгрупи А І групи. Пропонується також внести зміни до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо удосконалення умов призначення допомоги при народженні дитини та доповнити статтю 12 цього закону положенням, відповідно до якого особам, які на 30 червня 2014 року мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 гривень в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У Законі України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" пропонується не включати до складу сім'ї для надання державної соціальної допомоги підопічних дітей (стаття 4 Закону).

Головне управління, розглянувши поданий законопроект, вважає за доцільне зазначити наступне.

Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" було змінено розміри та порядок надання державної допомоги при народженні дитини, а також скасовано державну допомогу на дитину до досягнення нею трьохрічного віку. Її функцію фактично буде виконувати розтягнена у часі державна допомога при народженні дитини, яка, після надання одноразової виплати, виплачуватиметься протягом 36 місяців рівними частинами і не залежатиме від того, чи працює отримувач такої допомоги.

Разом з тим законодавець, скасувавши державну допомогу на дитину до досягнення нею трирічного віку, фактично позбавив права на таку допомогу осіб, які отримували її до 1 липня 2014 року.

Відповідно до статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", яка була чинною до 1 липня 2014 року, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надавалася у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень. Максимальний же розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 1 січня 2014 року до 30 червня 2014 року становив 1218 грн. Тому запропонований розмір щомісячної допомоги, про яку йде мова у проекті, у 130 гривень незалежно від доходів сімей, як і надто спрощений механізм надання такої допомоги, на думку управління, потребує уточнення з огляду на реальні можливості кожної конкретної сім'ї забезпечити необхідні витрати на потреби дитини. Крім того, потребує визначення статус такої допомоги та її місце у системі державної допомоги сім'ям з дітьми.

Опрос