Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О велосипедном транспорте

Заключение к проекту закона Украины от 08.07.2014 № 4268а
Дата рассмотрения: 17.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про велосипедний транспорт" (реєстр. N 4268а від 08.07.2014 р.)

У законопроекті шляхом прийняття окремого Закону України "Про велосипедний транспорт", а також внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про дорожній рух", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про благоустрій населених пунктів", "Про регулювання містобудівної діяльності" пропонується визначити правові та соціальні основи використання велосипедного транспорту, створення безпечних і комфортних умов для велосипедистів та інших учасників дорожнього руху

Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, є необхідність закріплення на законодавчому рівні шляхом прийняття окремого закону правового статусу велосипедного транспорту.

Головне управління не вважає обгрунтованою пропозицію щодо прийняття окремого закону, спрямованого на унормування поведінки одного з учасників дорожнього руху, та не підтримує прийняття внесеного законопроекту з огляду на таке.

Насамперед, слід зазначити, що на сьогодні в системі законодавства України базовим серед законів, які регулюють відносини у сфері дорожнього руху, є чинний Закон України "Про дорожній рух", який визначає правові та соціальні основи дорожнього руху з метою захисту життя та здоров'я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху та охорони навколишнього природного середовища. Статтею 14 цього Закону, зокрема, до учасників дорожнього руху, окрім водіїв та пасажирів транспортних засобів, пішоходів, погоничів тварин, віднесено також велосипедистів, а також передбачено, що такими учасниками дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів. У статті ж 28 Закону, в якій визначаються питання організації руху велосипедистів, гужового транспорту та прогону тварин, уточнюється, що рух, в тому числі, велосипедистів, організовується з використанням дублюючих шляхів, узбіч, на автомобільних дорогах державного значення такий рух обмежується. У ст. 19 Закону визначені основні права і обов'язки велосипедистів, які, на нашу думку, є достатніми та не потребують уточнення.

Також слід відзначити, що правила поведінки велосипедистів на дорозі унормовані у розділі 6 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України N 1306 від 10.10.2001 року.

Опрос