Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 36 Закона Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (относительно назначения пенсии в связи с потерей кормильца членам семей погибшего)

Заключение к проекту закона Украины от 07.07.2014 № 4260а
Дата рассмотрения: 23.07.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів проект Закону України про внесення зміни до статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (реєстр. N 4260а від 07.07.2014р.), поданий народними депутатами України Сенченком А. В., Котеляк Л. Л., розглянув на своєму засіданні 23 липня 2014 року.

Законопроектом пропонується розширити коло суб'єктів права на пенсію у зв'язку з втратою годувальника в солідарній системі, яким така пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу померлого. До таких осіб пропонується віднести також непрацездатних членів сім'ї годувальника, який помер (загинув) у зв'язку з виконанням державних чи громадських обов'язків, з виконанням дій по рятуванню життя інших осіб, охороні державної, комунальної та приватної власності, охороні громадського порядку, участю в масових акціях громадського протесту, за умови, якщо особою не вчинено кримінальних правопорушень.

Слід зазначити, що за чинною редакцією статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" незалежно від тривалості страхового стажу призначаються пенсії у зв'язку з втратою годувальника лише непрацездатним членам сім'ї пенсіонера та інваліда, інвалідність якого настала в період проходження строкової військової служби. Всім іншим такі пенсії призначаються за наявності у померлого на день смерті страхового стажу, необхідного для призначення пенсії по III групі інвалідності. Вимоги для призначення пенсії інвалідам III групи щодо страхового стажу встановлені по висхідній шкалі - від 1-го року (для осіб віком до 23-х років включно) до 14-ти років (для осіб віком 56 - 59 років).

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України підтримує пропозицію авторів, водночас зауважуючи, що така законодавча ініціатива потребує редакційного уточнення та конкретизації категорій померлих (загиблих) осіб, зокрема, що стосується зв'язку їх смерті з виконанням державних чи громадських обов'язків, з виконанням дій по рятуванню життя інших осіб, охороні державної, комунальної та приватної власності, охороні громадського порядку, участю в масових акціях громадського протесту. Запровадження цієї пропозиції вимагає встановлення порядку визначення зв'язку смерті кожної такої особи із виконанням зазначених вище обов'язків або дій.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос