Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обеспечении лекарственными средствами и изделиями медицинского назначения

Заключение к проекту закона Украины от 07.07.2014 № 4256а
Дата рассмотрения: 29.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про забезпечення лікарськими засобами і виробами медичного призначення" (4256а від 07.07.2014 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, положеннями якого запропоновано визначити правові, організаційні та фінансові основи забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення шляхом впровадження його як першого етапу медичного страхування в Україні. Зокрема, пропонується створити Фонд медичного страхування, на рахунках якого будуть акумулюватися кошти, що надходитимуть від збору страхових внесків на страхування забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення, та за рахунок яких буде здійснюватися забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Мобілізацію фінансових ресурсів, необхідних для функціонування системи страхування, пропонується здійснювати за рахунок страхових внесків роботодавців, залучення коштів державного бюджету, Фондів соціального страхування, Пенсійного фонду України, підприємств, установ, організацій та органів, які виплачують грошове забезпечення, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, а також самозайнятого населення на сплату страхових внесків за відповідні категорії застрахованих осіб та залучення коштів фізичних осіб у випадках добровільного страхування. Пропонується встановити такі внески у розмірі 2 %.

Для забезпечення громадян лікарськими засобами та виробами медичного призначення Фондом затверджуватиметься список пропонованих препаратів, який буде базуватися на підставі Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення та переліку препаратів із списку, рекомендованих ВООЗ, які не ввійшли до нього. Проектом пропонується розробити заходи по впровадженню реєстрів застрахованих осіб та постачальників забезпечення лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Опрос