Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О неотложных мерах по недопущению ухудшения социально-экономического состояния граждан Украины, а также малого и среднего бизнеса на территории Донецкой и Луганской областей

Заключение к проекту закона Украины от 04.07.2014 № 4251а
Дата рассмотрения: 23.07.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики на засіданні 23 липня 2014 року розглянув проект Закону України "Про невідкладні заходи щодо недопущення погіршення соціально-економічного положення громадян України, а також малого та середнього бізнесу на території Донецької та Луганської областей" (реєстр. N 4251а від 04.07.2014 року), внесений народним депутатом України А. Денисенком.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України в своєму узагальнюючому висновку від 23.07.2014 р. N 16/3-726/4251а зазначило, що зупинення нарахування пені, штрафів та інших санкцій за невиконання грошових зобов'язань за кредитними договорами, укладеними банками та фінансовими установами з громадянами України (стаття 1 проекту) має стосуватися не лише громадян України, які зареєстровані та постійно проживають на визначених у законі територіях, а й тих з них, які у зв'язку з проведенням антитерористичної операції покинули зазначені території. Разом з тим, на нашу думку, зазначені положення не повинні поширюватися на тих громадян України, які здійснювали терористичну діяльність або активно підтримали терористів. Крім цього, у цій статті слід визначитися з документами, якими підтверджується право на зазначені пільги та визначило, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути на доопрацювання з наступним урахуванням висловлених зауважень та пропозицій (додається).

Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією прийшов до висновку, що в законопроекті не виявлено корупційних факторів та вважає, що проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства (додається).

Враховуючи наведене та у зв'язку із сприянням стабілізації соціально-економічного положення громадян, які проживають на території Донецької та Луганської областей, а також із необхідністю запровадження додаткових заходів щодо попередження посилення кризових явищ щодо суб'єктів малого та середнього бізнесу, які здійснюють господарську діяльність у зазначених регіонах, члени Комітету прийняли рішення проект Закону України "Про невідкладні заходи щодо недопущення погіршення соціально-економічного положення громадян України, а також малого та середнього бізнесу на території Донецької та Луганської областей" (реєстр. N 4251а) направити на розгляд Верховної Ради України у першому читанні.

Опрос