Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании утратившим силу Закона Украины "О внесении изменений в Закон Украины "О столице Украины - городе-герое Киеве" относительно порядка образования районных советов

Заключение к проекту закона Украины от 24.02.2014 № 4251
Дата рассмотрения: 26.02.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України О. Турчинова на своєму засіданні 26 лютого 2014 року розглянув проект Закону "Про визнання таким, що втратив чинність Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" щодо порядку утворення районних рад" (реєстр. N 4251), внесений народними депутатами України Ю. Одарченком, О. Чорноволенком.

Метою зазначеного законопроекту, за визначенням суб'єктів права законодавчої ініціативи, є відновлення цілісної системи місцевого самоврядування у місті Києві та поновлення діяльності районних у місті Києві рад.

Законопроектом пропонується відновити дію Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" у редакції, що діяла до внесення до неї змін Законом України від 7 вересня 2010 року N 2500-VI. У проекті Закону передбачається, що перші вибори до відновлених районних у місті Києві рад мають бути проведені одночасно із найближчими виборами депутатів Київської міської ради.

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією у висновку від 12.03.2014 р. N 04-12/17-728 зазначає, що у проекті не виявлено корупціогенних факторів - проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 05.03.2014 р. N 16/3-185/4251 висловлює низку зауважень до законопроекту та вважає недоцільним його прийняття у запропонованому вигляді. На думку Управління, вдосконалення законодавства про столицю має відбуватися шляхом оновлення моделі здійснення місцевого самоврядування в місті Києві, а не шляхом повернення до старих редакцій положень базового Закону. У висновку містяться зауваження до законопроекту техніко-юридичного характеру. Також висловлюється думка про законодавче врегулювання процедури реєстрації в якості юридичних осіб новоутворених районних рад у місті Києві, що потребуватиме внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців". Фахівці Управління звертають увагу на відсутність у законопроекті фінансово-економічного обґрунтування.

Комітет звертає увагу, що запропоноване законопроектом врегулювання зазначеного питання не вирішить проблеми функціонування районних у місті Києві рад. Члени Комітету зазначали, що вказане питання має дискусійний характер і потребує додаткового ретельного вивчення. Зокрема, вказувалось, що відповідно до частини п'ятої статті 140 Конституції України питання організації управління районами в містах належать до компетенції міських рад.

Опрос