Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании утратившим силу Закона Украины "О внесении изменений в Закон Украины "О столице Украины - городе-герое Киеве" относительно порядка образования районных советов

Заключение к проекту закона Украины от 24.02.2014 № 4251
Дата рассмотрения: 05.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо порядку утворення районних рад)" (реєстр. N 4251 від 24.02.2014 р.)

Головне науково-експертне управління розглянуло поданий законопроект, який передбачає відновлення дії Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (надалі - Закон) у редакції, що діяла до внесення змін Законом N 2500-VI від 07 вересня 2010 року.

За результатами аналізу поданого законопроекту, Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. У передових демократичних країнах світу існує загальна тенденція до децентралізації державної влади, яка знайшла відображення також у низці міжнародних актів, і ця тенденція сприйнята чинним законодавством України. Зокрема, в умовах України до своєрідних форм децентралізації державної влади можна віднести самоврядування на рівні районів у містах з районним поділом.

A NAME=127 вересня 2010 р. Верховна Рада України прийняла Закон N 2500-VI, яким до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" внесені зміни, які законодавчо закріпили можливість "неутворення" районних у місті Києві рад. Рішенням Київської міської ради від 09.09.2010 р. N 7/4819 "Про питання організації управління районами в місті Києві" з 31 жовтня 2010 року ліквідовані районні в місті Києві ради та їх виконавчі органи (районні в місті Києві державні адміністрації).

Зауважимо, що Головне управління у своєму висновку N 16/3-705/7069-2 від 07.09.10 р. на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо порядку утворення районних рад)" від 06.09.2010 р. N 7069-2 не підтримало ідею відмови від районних у м. Києві рад, вважаючи її достатньо дискусійною.

Насамперед, ідея ліквідації районних у місті Києві рад викликала певні сумніви з точки зору відповідності Конституції України, оскільки абзацом третім п. 8 Розділу XV "Перехідні положення" Основного Закону України передбачається збереження районних у містах рад, а у ч. 1 ст. 142 Конституції України територіальні громади районів у містах визнаються суб'єктами права комунальної власності. Системний аналіз конституційних норм дає підстави для висновку про те, що ними не тільки зафіксована існуюча раніше система організації влади в містах з районним поділом, а й фактично передбачається обов'язковість заснування в перспективі інших районних у містах рад, правовий статус яких має визначатися законом.

З огляду на це покладена в основу проекту ідея щодо обов'язковості функціонування районних у місті Києві рад не викликає заперечень.

Опрос