Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О реабилитации жертв политических репрессий на Украине" (относительно расширения круга субъектов, которые могут считаться реабилитированными)

Заключение к проекту закона Украины от 04.07.2014 № 4249а
Дата рассмотрения: 16.09.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 16 вересня 2014 р. розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" (щодо розширення кола суб'єктів, які можуть вважатися реабілітованими)" (реєстр. N 4249а від 04.07.2014 р.), внесений народним депутатом України Гузенком К. О.

Згідно з Пояснювальною запискою метою даного законопроекту є захист та поновлення прав осіб, які зазнали тяжких моральних, фінансових та фізичних страждань від політичних репресій, але на яких не поширювались норми Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні".

В ході обговорення члени Комітету відзначили, що поза увагою зазначеного Закону залишилися члени сім'ї реабілітованих осіб, а також особи, які перебували на їх утриманні, діти політично репресованих і згодом реабілітованих осіб. За офіційними документами вони не піддавалися політичним репресіям, але в той чи інший спосіб потерпіли від них. Надання зазначеним особам статусу реабілітованих та відповідно поширення на них низки соціальних пільг дозволить певною мірою компенсувати їм ті утиски та обмеження в правах, що вони зазнали.

Разом з цим народні депутати України звернули увагу, що реалізація проекту потребуватиме значних бюджетних видатків. У той же час законопроект не містить фінансово-економічного обґрунтування та пропозицій змін до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету, що передбачено вимогами статті 27 Бюджетного кодексу України.

Про це, з-поміж іншого, у своєму висновку зазначає і Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради.

Опрос