Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно налогообложения благотворительной помощи

Заключение к проекту закона Украины от 04.07.2014 № 4245а
Дата рассмотрения: 23.07.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 23 липня 2014 року (протокол засідання N 25) розглянув проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування благодійної допомоги (реєстр. N 4245а), поданий народними депутатами України Кінахом А. К., Ляшком О. В.

Законопроектом пропонується звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб благодійної допомоги, що надається у будь-якому розмірі постраждалим фізичним особам, які під час мирних протестів, антитерористичної операції, чи за умов особливого часу зазнали поранення, контузії, іншого ушкодження здоров'я, та/або в яких в цей період було пошкоджено/зруйновано майно.

Прийняття законопроекту дозволить вирішити соціально значуще питання матеріальної підтримки постраждалих осіб, в тому числі військовослужбовців, працівників органів внутрішніх справ та інших державних органів, мітингувальників, інших постраждалих осіб під час подій 2013 - 2014 років на сході Україні, в Одесі та інших містах України.

Звільнення від оподаткування такої благодійної допомоги не зменшить запланованих на 2014 рік надходжень податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів.

Головним науково-експертним Управлінням Верховної Ради України пропозиції законопроекту в цілому підтримуються.

Опрос