Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно налогообложения благотворительной помощи

Заключение к проекту закона Украины от 04.07.2014 № 4245а
Дата рассмотрения: 23.07.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування благодійної допомоги"

У законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України пропонується звільнити від оподаткування благодійну допомогу, яка надається будь-якою юридичною чи фізичною особою, в тому числі нерезидентом, у будь-якій сумі (вартості) постраждалим особам під час або внаслідок "особливих подій", у період з 29 листопада 2013 року та/або у 2014 році у вигляді коштів або майна, виконаної роботи, послуги, для покриття витрат на відновлення втраченого майна, лікування/реабілітацію постраждалих, сім'ям загиблих/померлих.

Головне управління, зважаючи на "особливі події", які відбуваються в Україні, підтримує в цілому пропозиції законопроекту. Водночас вважаємо доцільним звернути увагу на наступне.

У проекті пропонується не оподатковувати та не включати до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку благодійну допомогу "у будь-якій сумі (вартості), що виплачується (надається) у вигляді коштів або майна (безоплатно виконаної роботи, наданої послуги),". Зважаючи на те, що проект не містить виключного переліку напрямів використання благодійних коштів та механізму контролю за їх цільовим використанням, існують ризики використання запропонованої законопроектом норми для "мінімізації" податків. Можливо, було б слушним звільнити від оподаткування певний, можливо, досить значний, обсяг благодійної допомоги та встановити пільгові ставки щодо інших сум такої допомоги. Звертаємо увагу на те, що відповідно до вимог чинного підпункту 170.7.2 пункту 170.7 статті 170 Податкового кодексу України, не включається до оподатковуваного доходу цільова або нецільова благодійна допомога, що надається платнику податку, який постраждав внаслідок "екологічних, техногенних та інших катастроф, стихійного лиха, аварій, епідемій та епізоотій, тощо, надається у граничних сумах, визначених Кабінетом Міністрів України та повинна розподілятися через державний чи місцевий бюджет або через банківські рахунки благодійних організацій, Товариства Червоного Хреста України, внесених до Реєстру неприбуткових організацій та установ".

Опрос