Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О столице Украины - городе-герое Киеве" (относительно восстановления районных советов)

Заключение к проекту закона Украины от 26.02.2014 № 4226-1
Дата рассмотрения: 12.03.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України О. Турчинова на своєму засіданні 12 березня 2014 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" щодо відновлення районних рад" (реєстр. N 4226-1 від 26.02.2014), внесений народними депутатами України Ю. Одарченком та О. Чорноволенком.

Метою зазначеного законопроекту, за визначенням суб'єктів права законодавчої ініціативи, є відновлення цілісної системи місцевого самоврядування у місті Києві та поновлення діяльності районних у місті Києві рад.

Авторами законопроекту пропонується відновити дію статей 6 - 10, 11, 15 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" у редакції, що діяла до внесення до неї змін Законом N 2500-VI від 7 вересня 2010 року, чим зробити районні у місті Києві ради обов'язковою частиною системи самоврядування в столиці. Перші вибори до відновлених районних у місті Києві рад мають бути проведені одночасно із найближчими виборами депутатів Київської міської ради.

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" у висновку від 11.03.2014 р. N 5-84 висловлює низку зауважень до законопроекту та пропонує за результатами розгляду у першому читанні направити його суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання. Зокрема, фахівці Асоціації вказують на деякі недоліки пропонованих змін. На їх думку, у законопроекті не визначається новий статус відповідних державних адміністрацій та правові основи їх взаємовідносин з міською та районними у місті радами, їх виконавчими органами. Не знайшла підтримки пропозиція щодо поширення положень статей 55 та 56 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" на голів районних у місті Києві рад та їх заступників, а також пропозиція щодо призначення виборів депутатів районних у місті Києві рад на 25 травня 2014 року з точки зору необхідності дотримання передбачених чинним законодавством процедур.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 11.03.2014 р. N 16/3-199/4226-1 висловлює зауваження та пропозиції до законопроекту та вважає, що поданий законопроект потребує доопрацювання. На думку Управління Закон, до якого пропонуються зміни, має багато вад, які потребують усунення шляхом комплексного оновлення приписів цього Закону. Також висловлюється думка про законодавче врегулювання процедури реєстрації в якості юридичних осіб новоутворених районних рад у місті Києві, що потребуватиме внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців". Фахівці Управління звертають увагу на відсутність у законопроекті фінансово-економічного обґрунтування.

Під час обговорення члени Комітету зазначили, що вказане питання має дискусійний характер і потребує додаткового ретельного вивчення, зокрема, з огляду на зміст частини п'ятої статті 140 Конституції України, відповідно до якої питання організації управління районами в містах належать до компетенції міських рад.

Опрос