Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О столице Украины - городе-герое Киеве" относительно восстановления районных в городе Киеве советов

Заключение к проекту закона Украины от 24.02.2014 № 4226
Дата рассмотрения: 26.02.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України О. Турчинова на своєму засіданні 26 лютого 2014 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" щодо відновлення районних у місті Києві рад" (реєстр. N 4226), внесений народним депутатом України О. Бригинцем.

Метою зазначеного законопроекту, за визначенням суб'єкта права законодавчої ініціативи, є вдосконалення місцевого самоврядування у місті Києві шляхом відновлення районних у місті рад.

Законопроектом пропонуються зміни до статей 6, 7, 8, 9, 10, 10, 11, 15 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", відповідно до яких відновиться робота районних у місті Києві рад.

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією у висновку від 12.03.2014 р. N 04-12/17-706 зазначає, що у проекті не виявлено корупціогенних факторів - проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 05.03.2014 р. N 16/3-184/4226 висловлює низку зауважень та пропозицій до законопроекту та вважає, що він потребує суттєвого доопрацювання. На думку Управління, у законопроекті бажано було б визначити порядок та строки, інші правила формування нових районних рад у місті Києві. Також висловлюється думка про законодавче врегулювання процедури реєстрації в якості юридичних осіб новоутворених районних рад у місті Києві, що потребуватиме внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців". У висновку містяться зауваження до законопроекту техніко-юридичного характеру. Фахівці Управління звертають увагу на відсутність у законопроекті фінансово-економічного обґрунтування.

Члени Комітету зазначали, що вказане питання має дискусійний характер і потребує додаткового ретельного вивчення. Зокрема, вказувалось, що відповідно до частини п'ятої статті 140 Конституції України питання організації управління районами в містах належать до компетенції міських рад.

Опрос