Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения расчетов в топливно-энергетическом комплексе

Заключение к проекту закона Украины от 02.07.2014 № 4225а
Дата рассмотрения: 03.07.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення розрахунків в паливно-енергетичному комплексі"

У законопроекті пропонується продовжити визначену Законом України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" процедуру погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу до 1 січня 2016 року (замість 1 січня 2014 року, як це передбачено чинною нормою Закону). Причому погашатися має заборгованість, яка утворилася станом на 1 січня 2013 року, а не на 1 січня 2011 року, як це передбачено чинною нормою Закону. Також пропонується уточнення визначення "розрахункова дата".

Крім того, у зв'язку із запропонованим продовженням дії процедури погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу пропонується внести відповідні зміни до законів України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".

Головне управління звертає увагу на те, що прийняття 23 червня 2005 року Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" було зумовлено кризовим станом, в якому опинилися підприємства паливно-енергетичного комплексу в результаті того, що протягом багатьох років у період структурної перебудови економіки України паливно-енергетичний комплекс практично "кредитував" промисловість та сільське господарство, відпускаючи електричну енергію та інші енергоносії без належної і своєчасної оплати за них, до того ж за тарифами, що затверджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування і які не забезпечували покриття витрат цих підприємств. Зважаючи на об'єктивні обставини щодо практичної реалізації спеціальної процедури погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу, її дія продовжувалася відповідними законами України у 2006 - 2013 роках.

Опрос