Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об Общественном телевидении и радиовещании Украины" (относительно уточнения отдельных положений)

Заключение к проекту закона Украины от 02.07.2014 № 4224а
Дата рассмотрения: 23.07.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 23 липня 2014 року (протокол N 33) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" (щодо уточнення окремих положень), реєстр. N 4224а від 02.07.2014 р., внесений народними депутатами України Томенком М. В., Кондратюк О. К., Абдулліним О. Р., Геращенко І. В., Шевченком А. В., Баграєвим М. Г.

Метою законопроекту є усунення неточностей та прогалин щодо створення Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ). Проект Закону передбачає внесення коригуючих змін до низки статей Закону. Так, в статті 1 вилучається згадка про Державну телерадіокомпанію "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення", база якої має бути використана для створення іномовлення, спрямованого, зокрема на протидію іноземній агресії в інформаційній сфері.

У зв'язку з переходом на цифрове мовлення, а також задля уніфікації підходів щодо ліцензування суспільного мовлення пропонується встановити мінімальну кількість каналів мовлення не лише для радіомовлення, але й для телемовлення. Окрім цього у статті 17 пропонується уточнити і привести у відповідність з чинним законодавством процедуру видачі ліцензії суспільному мовнику.

У статті 12 Закону з частини першої вилучається дублююче положення щодо вимог до членів Правління, яке врегульоване частиною 6 цієї ж статті. Водночас до частини шостої додається положення, за яким обрані члени Правління та Голова Правління мають припинити трудові стосунки з іншими телерадіоорганізаціями, а також передати частку у статутному (складеному) капіталі телерадіоорганізацій або юридичних осіб, що виконують будь-яку оплачувану роботу (реалізують товари, надають послуги) для телерадіоорганізацій.

Відповідно до узагальнюючого висновку Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України за результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з урахуванням зауважень управління.

Опрос