Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об Общественном телевидении и радиовещании Украины" (относительно уточнения отдельных положений)

Заключение к проекту закона Украины от 02.07.2014 № 4224а
Дата рассмотрения: 22.07.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України" (щодо уточнення окремих положень) (реєстр. N 4224а від 02.07.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до зазначеного Закону з метою "усунення неточностей та прогалин щодо створення Національної суспільної телерадіокомпанії України". Положеннями законопроекту, зокрема, передбачаються додаткові вимоги для кандидатів на посаду голови та члена правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (далі - НСТУ), змінюються умови фінансування діяльності НСТУ, порядок оформлення НСТУ ліцензій на мовлення та інше.

Розглянувши законопроект, Головне науково-експертне управління вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження.

1. Супровідні документи до законопроекту не містять переконливих аргументів, які б засвідчували необхідність його прийняття. Зокрема, Пояснювальній записці до законопроекту бракує аналізу Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення" (далі - Закон), який би засвідчував наявність проблемних питань у зазначеній сфері.

У цьому контексті недостатньо аргументованими вбачаються зміни до частини другої статті 1 Закону, згідно з якою "Кабінет Міністрів України на базі Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України, Державної телерадіокомпанії "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення", що реорганізовуються, утворює юридичну особу публічного права "Національна суспільна телерадіокомпанія України" (далі - НСТУ).

У законопроекті пропонується виключити із числа зазначених телерадіоорганізацій Державну телерадіокомпанію "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення", яка здійснює трансляцію на супутникових каналах на Євразію та Північну і Південну що, на думку Головного управління, потребує відповідної мотивації. Адже за міжнародною практикою до структури організації суспільного мовлення входять канали, які орієнтовані на закордонну аудиторію (наприклад, канали мовлення BBC World Service та BBC World News у складі медіа корпорації суспільного мовлення ВВС).

Некоректною є пропозиція замінити у частині другій статті 1 Закону формулювання "обласних державних телерадіокомпаній" на "обласних та регіональних державних телерадіокомпаній", оскільки термін "регіон" (від лат. "regios") означає частину території країни, зокрема область, район.

Звертає на себе увагу використаний у зазначених змінах термін "регіональна телерадіокомпанія", значення якого чинними законами України, зокрема "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України", "Про телебачення і радіомовлення", та цим законопроектом не розкривається.

2. Дещо штучною виглядає пропозиція замінити у частині четвертій статті 8 Закону слово "конференції" словами "відповідних конференцій" (п. 3 проекту), оскільки не несе у собі якого-небудь змістовного юридичного навантаження.

Опрос