Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно специальных средств индивидуальной защиты)

Заключение к проекту закона Украины от 01.07.2014 № 4199а
Дата рассмотрения: 01.07.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 1 липня 2014 року (протокол N 25) розглянув проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо спеціальних засобів індивідуального захисту), поданий народним депутатом України Ляшком О. В. (реєстр. N 4199а від 01.07.2014 р.) та альтернативний проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо ввезення спеціальних засобів індивідуального захисту), поданий народними депутатами України Соболєвим С. В., Немирею Г. М., Гриневич Л. М., Кужель О. В., Кожем'якіним А. А., Тарасюком Б. І., Сенченком А. В. (реєстр. N 4199а-1 від 01.07.2014 р.)

Законопроектами передбачається звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції із ввезення на митну територію України спеціальних засобів індивідуального захисту та ліків згідно переліку затвердженому Кабінетом Міністрів України під час проведення антитерористичної операції.

Підтримуючи в цілому ідею, передбачену законопроектами, народні депутати України - члени Комітету зазначили, що запропоновані положення законопроектів потребують уточнень з метою недопущення зловживань при ввезенні на митну території України спеціальних засобів індивідуального захисту та ліків та подальшому їх використанні саме для цілей антитерористичної операції (АТО), а також на період введення воєнного стану.

У зв'язку з цим є необхідність уточнити конкретний перелік товарів та їх коди згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) з метою недопущення ввезення спеціальних засобів індивідуального захисту не призначених для зазначених цілей. Що стосується ліків, то є необхідність уточнити цільове використання ліків.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновках зазначає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроекти можуть бути прийняті за основу з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій та відповідного висновку Кабінету Міністрів України.

Враховуючи вищевикладене, Комітет вирішив:

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо спеціальних засобів індивідуального захисту), поданий народним депутатом України Ляшком О. В. (реєстр. N 4199а від 01.07.2014 р.) прийняти за основу і в цілому як закон з урахуванням наступних пропозицій:

1) назву законопроекту викласти в такій редакції:

Опрос