Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно поддержки деятельности благотворительных организаций

Заключение к проекту закона Украины от 26.06.2014 № 4176а
Дата рассмотрения: 12.08.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" щодо підтримки діяльності благодійних організацій"

У законопроекті шляхом внесення змін до Бюджетного кодексу України пропонується фінансувати благодійні організації за рахунок бюджетних коштів.

Головне управління не може погодитися з пропозиціями проекту. Адже фінансування благодійної діяльності за рахунок бюджетних коштів не відповідає самій суті благодійної діяльності, під якою, відповідно до п. 3 абз. 2 ч. 1 статті 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" розуміється "добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим Законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара". У той же час, згідно з вимогами п. 1 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України бюджетні кошти використовуються для "забезпечення завдань і функцій, які здійснюються відповідно органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його прийняття створить "можливості для фінансової підтримки на конкурсних засадах благодійних організацій для виконання завдань державної (регіональної) політики". Зауважимо, що фінансування "завдань державної (регіональної) політики" може здійснюватися за рахунок бюджетних коштів, які передбачені як у Державному бюджеті України, так і відповідних місцевих бюджетах. А за рахунок благодійників ці завдання мають фінансуватися додатково, оскільки, зважаючи на сучасний стан економіки держави, бюджетне фінансування у багатьох випадках не може надаватися в обсязі, необхідному для їх виконання.

Опрос