Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно создания благоприятных условий для развития благотворительной деятельности в Украине

Заключение к проекту закона Украины от 26.06.2014 № 4172а
Дата рассмотрения: 05.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення сприятливих умов для розвитку благодійної діяльності в Україні" (N 4172а від 26.06.2014 р.)

У законопроекті пропонується у Законі України "Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей" уточнити, що право на державну допомогу мають, крім членів сімей загиблих, також члени сімей визнаних безвісно відсутніми або оголошені загиблими в установленому порядку. У Законі України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" пропонується розширити цілі та сфери благодійної діяльності, а також передбачити положення, відповідно до якого благодійні організації можуть отримувати фінансову підтримку за рахунок бюджетних коштів для виконання завдань державної (регіональної) політики, а також бюджетні кошти для надання соціальних послуг та інші уточнення.

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, який, як зазначено у Пояснювальній записці, спрямований на сприяння розвитку благодійної діяльності в Україні та залучення громадян до благодійності для розв'язання актуальних соціальних проблем суспільства, вважає за необхідне висловити наступне.

1. Щодо змін до Закону України "Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей"

Звертаємо увагу на необхідність у приведенні поданих пропозицій у відповідність з чинними положеннями Цивільного процесуального кодексу України. А саме, статтею 234 ЦПК України передбачено окреме провадження у справах про, зокрема, визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою. Натомість поданий проект містить положення про "оголошення загиблими в установленому порядку". Тому положення проекту у цій частині потребують відповідного доопрацювання.

До статті 1

Запропоновані доповнення до цієї статті Закону пропонуємо застосувати також і до її назви, і до всього тексту вказаної статті. Для цього текст першого пункту проекту пропонуємо викласти у такій редакції:

"1) У назві статті 1 та у її тексті після слів "члени сімей загиблих" доповнити словами і знаками "(а також визнаних безвісно відсутніми або оголошені померлими в установленому порядку)" у відповідному відмінку".

2. Щодо змін до Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації"

Опрос